Zelfmanagementondersteuning door ervaringsdeskundigen na revalidatie met hersenletsel: een procesevaluatie
05-01-2022Achtergrond:
- Het vinden van een nieuwe balans in het leven na hersenletsel is een uitdaging voor getroffenen en naasten.
- Gevolgen van hersenletsel beperken het sociaal en maatschappelijk participeren en de kwaliteit van leven.
- Na een periode van revalidatie vermindert de intensiteit van formele zorg en behandeling drastisch, terwijl een evidente behoefte aan ondersteuning bestaat.
- Uit eerder onderzoek weten we dat het vergroten van het probleemoplossend vermogen en het bevorderen van een actieve copingstijl de kwaliteit van leven vergroten.
- Self-management support (SMS), gebaseerd op de aanpak van Kate Lorig, is van meer waarde gebleken bij diverse doelgroepen chronisch zieken.
Downloads

Anderen bekeken ook
-
-
Persoonsgerichte ondersteuning en/of behandeling
Stoplichtmethode
07-07-2022 -
Persoonsgerichte ondersteuning en/of behandeling
PRET strategie, methode om om te gaan met vermoeidheid
07-07-2022 -
Persoonsgerichte ondersteuning en/of behandeling
HEEL, omgaan met emoties, programma Hersenz
07-07-2022 -
Persoonsgerichte ondersteuning en/of behandeling
Behandelprogramma Hersenz
07-07-2022
-